Co Robimy

Serwis

Mechanika to nasz pasja a powierzone nam auto traktujemy jak swoje.
Wiemy jakie ma znaczenie posiadać sprawne i bezpieczne auto .

car-icon1

Mechanika samochodowa

mechanik-samochodowy

Każde auto, nawet to pochodzące z najlepszych fabryk na świecie, wymaga prac mechanicznych. Niezwykle ważne jest, aby problemu nie naprawiać, a zapobiegać. Dlatego użytkując samochód, warto wymienić części, które ulegają zużyciu – jak na przykład zawieszenie, hamulce czy inne układy. Jeżeli zignoruje się problem, zniszczone części potrafią oddziaływać na sprawne, zmniejszając ich wytrzymałość oraz sprawność.Dlatego nasz serwis samochodowy zajmuje się wszelkimi naprawami w samochodach. Naprawimy każdą usterkę – jednak decyzję o zmianie, wymianie czy naprawie konsultujemy z klientami – przedstawiając różne opcje – od tanich po nieco droższe, które będą rokować na przyszłość. Jak powszechnie wiadomo, na samochód nie powinno się szczędzić – użytkujemy go każdego dnia, a jego stan techniczny odpowiada za zdrowie i życie nasze oraz naszych bliskich.Zachęcamy do wizyty – podczas pierwszego spotkania wykonamy rozpoznanie i ocenimy stan, podpowiemy czym warto się zainteresować, a co należy wymienić w najbliższym czasie.

diagnostyka

Diagnostyka pojazdu

Diagnostyka samochodowa jest niezwykle ważna, jeżeli chcą Państwo posiadać sprawne auto lub inny pojazd mechaniczny. Co roczne sprawdzenie stanu technicznego jest nie tylko ważne do podbicia dowodu rejestracyjnego, ale również do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Szacuje się, że w Polsce przeważająca liczba aut, które mają więcej niż 5 lat, nie nadaje się do jazdy, a ich stan techniczny zagraża naszemu życiu.Nie mogą Państwo pozwolić, aby i Państwa samochód należał do tej grupy. Regularna diagnostyka, która trwa kilkanaście minut pozwoli ocenić, które z części nadają się do wymiany, a które jeszcze będą służyć przez najbliższe miesiące. W naszym serwisie samochodowym sprawdzimy nie tylko elementy ruchome, ale i całe zawieszenie, stan karoserii oraz pomożemy wypoziomować światła, aby zwiększyć widoczność za kierownicą.Do prac, które wykonujemy podczas diagnostyki zaliczamy między innymi: • hamulce (nożny i ręczny), • geometria układu kierowniczego i zawieszenia, • układy przeniesienia napędu (np. wymiana sprzęgła), • układy wtryskowe i zapłonowe silnika, • skład spalin, • amortyzatory, • ustawienia świateł, • sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, • stan instalacji elektrycznej, • akumulator.

geometria

Geometria kół i zawieszenia

Geometria kół oraz geometria podwozia to kolejny element, który składa się na poprawę bezpieczeństwa podczas prowadzenia pojazdu. Jeżeli Twój samochód nie trzyma się idealnie drogi, nie reaguje na ruchy kierownicą, jak Państwo by tego chcieli – nie jest to znak starości, a błędnej regulacji geometrii. Ten problem można szybko i bezboleśnie (dla portfela) naprawić. Posiadamy najnowsze urządzenie typu 3D do Geometrii pojazdu – dlatego usługa, jaką oferujemy jest świadczona na najwyższym poziomie. Kierowca bardzo szybko odczuje komfort w prowadzeniu auta.Wystarczy szybka wizyta u nas, aby jeden z naszych pracowników zajął się regulacją geometrii czy podwozia. Efekt końcowy będzie bardzo zadowalający. Samochód zacznie się prowadzić łatwiej, będzie szybko reagować na ruchy kierownicą, a codzienna podróż pojazdem nie będzie walką o kierunek jazdy, a przyjemnością.

koło servis

Serwis Opon

Serwis ogumienia to kolejna z usług jakie prowadzimy – zajmujemy się wymianą opon na zimowe oraz letnie, wyważamy, nakładamy na felgi aluminiowe jak i stalowe. Do tego sprawdzamy ich stan techniczny, a także szacujemy jak długo będzie można jeszcze z nich korzystać.Dla klientów, którzy szukają nowych – nieużywanych opon, mamy dobrą wiadomość – zajmujemy się także sprzedażą ogumienia, zapewniając przy tym pomoc w wyborze – od rozmiaru, po właściwości jezdne, na cenie kończąc. Zapewniamy, że każdy, kto zwróci się do nas z tym problemem, wyjedzie zadowolony na nowych oponach.Rzeczą niezwykle istotną jest dobór idealnych opon, które zapewnią komfort prowadzenia w różnych warunkach – przy upałach, deszczu czy śniegu. Zapewniamy fachowe doradztwo, wyjaśniając różnice przy różnych profilach opon, dlatego mają Państwo pewność, że otrzymacie taki towar, który będzie odpowiadać potrzebom.

klimatyzacja

Klimatyzacja

Czy zdają sobie Państwo sprawę, że coraz więcej problemów z oddychaniem może być spowodowane grzybami, które rozwijają się w samochodowej klimatyzacji? Niestety nie są to żarty, a nasz organizm może być narażony każdego dnia, na działanie szkodliwych substancji. Jest na to rada – diagnostyka oraz serwis klimatyzacji. Zabieg ten wykonywany jest w zaledwie kilka minut, a sprawi, że klimatyzacja w Państwa samochodzie będzie znowu bezpieczna w użytkowaniu.Zajmujemy się profesjonalną naprawą układów klimatyzacji, usuwaniem nieszczelności, naprawą sprężarek klimatyzacji oraz wszystkim związanym z układem klimatyzacji.

SKPO

Stacja Kontroli Pojazdów

Zajmujemy się również badaniami technicznymi samochodów oraz sprawdzeniem ich niezawodności oraz oceniamy ich stan. Nie trzeba przekonywać, że wizyta w Okręgowych Stacjach Kontroli Pojazdów jest obowiązkowa, jednak warto zaufać miejscu i ludziom, którzy poza podbiciem dokumentu, rzeczywiście sprawdzą stan samochodu. Nie wystarczy spojrzeć na urządzenia diagnostyczne, aby ocenić stan i stwierdzić, czy auto nadaje się do jazdy czy też nie.
Kontrolę należy rozpocząć od podstawowego zadania– należy wyciągnąć rękę do kierowcy! Wielu z naszych klientów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest odpowiednie ułożenie świateł, odpowiedni dźwięk klaksonu. My jesteśmy od tego, żeby to przypomnieć oraz wykonać to tak, aby pojazd nie sprawiał żadnych problemów oraz niebezpieczeństwa na drodze.

SKPO

Kalibracja Tachografów Cyfrowych

Od 2006 roku, każdy pojazd ciężarowy jest wyposażony w urządzenie takie jak tachograf cyfrowy. Jego zakup wiąże się z kalibracją, która powinna zostać wykonana w ciągu 14 dni od daty nabycia, a następnie co dwa lata. Obecne tachografy mają wbudowaną pamięć cyfrową, która nie wymaga zmian czytników, jednakże każdy kierowca jak i właściciel pojazdów ciężarowych jest zobowiązany do ściągania danych z tachografów i przetrzymywania ich na wydrukowanych formularzach i w pamięci komputera.

awaria1

Naprawy Powypadkowe

kosztorys naprawy

Wypadek samochodowy jest dla wielu kierowców bardzo stresującym wydarzeniem. Dodatkowo rozmowy z ubezpieczalniami i ubieganie się o zwrot należnej gotówki jest często drogą przez piekło. Dlatego oferujemy tak zwane naprawy powypadkowe w rozliczeniu bezgotówkowym. To my przejmujemy kontakt z towarzystwami ubezpieczeniowymi i przedstawiamy im kosztorys prac naprawczych i występujemy o zwrot należności. Państwo – jako nasi klienci, pozostawiają u nas wyłącznie uszkodzone w wyniku wypadku auto oraz dane kontaktowe. Zajmujemy się likwidacją każdych szkód – z zakresu OC jak i AC – współpracujemy z takimi towarzystwami ubezpieczeniowymi jak: Hestia, PZU, Allianz, Axa, Link4 i inne. Do prac angażujemy własne środki finansowe, które przeznaczamy na zakup nowych części.
Dysponujemy także Pomocą Drogową konieczną do z holowania pojazdu uszkodzonego z miejsca wypadku. W naszym serwisie samochodowym dysponujemy również pojazdami zastępczymi wydawanymi na czas naprawy.

rece

Myjnia Bezdotykowa 24h

Zapraszamy na naszą nowoczesną myjnię bezdotykową czynną 24h zlokalizowaną przy Okręgowej Stacji Kontorli Pojazdów w Czerwonaku. Myjnia posiada dostosowane do jak najdokładniejszego mycia programy tj. Oprysk felg (skuteczna chemia pozwalająca domyć zabrudzone felgi), mycie pianą (podstawowy program służący do mycia pojazdu), turbo szczotka (niezwykle skuteczna, precyzyjna oraz wydajna szczotka wyposażona w wypływ gorącej aktywnej piany także pod dużym ciśnieniem), woskowanie (pokrywanie powierzchni lakieru specjalnym woskiem ograniczającym ponowne zabrudzenie auta), nabłyszczanie (końcowe spłukanie pojazdu demineralizowaną wodą dzięki czemu nie pozostają zacieki) • Uchwyty do mycia gumowych wycieraczek, wydajny odkurzacz oraz kompresor. Sposób płatności jest dostosowany dla każdego wymagającego klienta: płatność monetami rozmieniarka do banknotów w razie byś nie miał akurat monet płatność zbliżeniowa kartą płatniczą (sam ustalasz za jaką kwotę!) Ty wyjedziesz od nas zadowolony, a Twoje auto perfekcyjnie umyte!

Szanowni Klienci,

Informujemy, że Auto Serwis Sławex  będzie nieczynny w dniach 2 maja (czwartek) oraz 4 maja 2024.


Stacja Diagnostyczna  będzie czynna. 

02-05-2024 od 07:00 do 15:00

04-05-2024 od 08:00 do 14:00


Życzymy udanego weekendu majowego i zapraszamy do kontaktu po majówce! 🌼🔧

×

Witaj!

 

Porozmawiaj z Nami !!!   

×